Deprecated: Function mysql_list_tables() is deprecated in /home/irannew/public_html/admin/db/db.mysql.php on line 328

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/irannew/public_html/admin/db/db.mysql.php on line 329
موسسه آموزشي پژوهشي نواي طلوع مهر - پالایش و توانمند سازی ذهن، جسم و احساسات
s
پالایش و توانمند سازی ذهن , جسم و احساسات - جسم - ذهن - هیجان - ذهن آگاهی - پاکسازی - توانمند سازی - دکتر محمد عیوضی - نرگس عیوضی - Mind, Body, Emotional, Purification - M.B.E.P - MBEP
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
صفحه اصلي درباره ما خدمات اخبار مقالات تماس با ما
جستجو

فنگ شویی چیست؟
By Rodika Tchi, About.com Guide

فنگ شویی به عنوان هنر و دانشی با قدمت سه هزار ساله در چین باستان شناخته می شود که هدف آن ایجاد تعادل و هماهنگی میان انرژی های موجود در فضا می باشد که برای اطمینان از سلامتی و اقبال نیک برای مردمی که در آن سکونت دارند , وجود دارند.
جنبه علمی "فنگ شویی" در گیر محاسبات و متدلوژیهای به کارگرفته در تحلیل دارای ها می باشد. جنبه هنر خرد محور "فنگ شویی "توسط کاربران برای درک فضیلت رویه عملی برای تحلیل و دانش می باشد که درجه دقیقی از درمان و علاج را تجویز می کند.
در زبان چینی "فنگ" به معنای باد و "شویی " به منزله آب شناخته می شود. در فرهنگ چینی آب و باد عناصر سلامت کامل می باشند لذا فنگ شویی خوب به معنای اقبال نیک و میمون و فنگ شویی بد , معنای بیچارگی و بدشانسی را به دنبال دارد.
"فنگ شویی " بر اساس نگرش تائویی به جهان هستی شکل گرفته است که در آن زمین نه تنها فرمی از منبع خرد شناخته می شود بلکه به عنوان منبع انرزی حیاتی "چی " زنده است و همه انژی خود را از ان می گیرند. ادعای فنگ شویی تاثیر گذاری بر حوزه های سلامت , وفور و ثروت آدمیان است.
فنگ شویی مجموعه ای از نکات ساده و عملکردی است که زندگی شما را بهبود می بخشد. فنگ شوی به ادمیان می اموزد با تحلیل انرژی های فضای داخل و بیرون محل زندگی و کارخود,کیفیت انرژی های مثبت و منفی اطراف خود را شناخته و با ایجاد و افزایش انرژی های مثبت و کاهش و حذف انرژی های منفی , کیفیت زندگی خود را و کار خود را برای ایجاد "مکانی برای خوشبختی "به کار گیرند.
فنگ شویی مشخص می كند چگونه با استفاده از رنگهای مناسب ،وسایل زندگی مناسب و طریقه صحیح چیدمان آنها محیطی نافع برای خود ایجاد كنید و محیط كار ،تجارت یا خانه خود را به مراكز قدرت تبدیل كنید .
تاریخ فنگ شویی:
در مورد تاریخ دقیق فنگ شویی هنوز سند قابل اطمینانی وجود ندارد.در مطالعات خاور شناسی متاخر موفق به كشف اسناد ومدارك اندكی متعلق به قرون سوم و چهارم قبل از میلاد شده اند كه درآ نها به صورت غیر مستقیم به فنگ شویی اشاره شده است. فنگ شویی در قلب و ذهن مردم معمولی و از طریق زبان رمزی بین استادان و شاگردان در طی قرون انتقال یافته است و به صورت سینه به سینه رموز حفظ شده است.
براساس عقاید چین باستان زمین به عنوان قدرتمندترین منبع انرژی شناخته می شود که می تواند حکمروانی و سلطنتی(1) را ایجاد کند یا در هم بشکند. در زمان باستان این زمینه از دانایی در سطح زندگی عادی ساکنان چین بسیار مرسوم بوده است که در نهایت سلامت, ثروت و قدرت(2) را در پی داشته است. بعضی ازاندیشمندان بر این باورند که حكمت وكاربرد فنگ شویی همزمان با مكتوب شدن نظریه یین( سرد)ویانگ (گرم) واندیشه های جها ن بینی مبتنی بر پنج عنصر چینی ، زمین (خاك) ، فلز ،‌آب ، جنگل (چوب) و آتش ، مدون گردیده است که از جنبه های تحلیل فنگ شویی از تائویسم ریشه گرفته است.
محور اصلی هنر فنگ شویی وحدت میان آسمان ، زمین و انسان است. چینی های باستان در جستجوی وسیله ای برای تو ضیح نیرو های مر ئی و نا مرئی روی زمین و تا ثیر مبهم و مرموز این نیروها بر رفتار انسان بودند. هدف آنها رسیدن به معنویتی بوده است كه در هنگام سختی ها و بلایا پناه انسان باشد و آنها را به آسایش و آرامش برساند.که در سایه وحدت و یگانگی بین انسان و كائنات قابل حصول بوده است.
در نهایت می توان گفت فنگ شویی با جلوگیری از هدر رفتن منابع و سپس ایجاد انرژیهای خوب در اطراف انسان موجب می شود رابطه متعادل و موزونی بین انسان و محیط پیرامونش برقرار شود . بر این اساس انسان در می یابد كه با محیط اطرافش یكی است و ارتباط درونی بین عوامل را درك می كند(3).

در مطالب بعدی به تئوری هاو اصول فنگ شویی ,نحوه تاثیرگذاری بر بهبود روابط خانوادگی ,نحوه چیدمان منزل و محیط کار پرداخته می شود.

1- Dynasty
2- health, wealth, and power

3- http://www.amirarmita.com/splight/default.aspx?page=Document&app=Documents&docId=11985&docParId=11828( 1960 بازديد از این مقاله )

تعداد بازديدكنندگان: 1019127

تعداد اخبار: 54
تعداد مقالات: 26


عضویت در خبرنامه:
RSS خبرخوان

مطالب خواندنی
معرفی محصولات فرهنگی
آموزش آشپزی گیاهی
فرم آیوروداPowered by: Erana تمامي حقوق اين سايت متعلق به موسسه نواي طلوع مهر مي باشد
صفحه اصلي| بازخورد | لينك به ما