Deprecated: Function mysql_list_tables() is deprecated in /home/irannew/public_html/admin/db/db.mysql.php on line 328

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/irannew/public_html/admin/db/db.mysql.php on line 329
موسسه آموزشي پژوهشي نواي طلوع مهر - پالایش و توانمند سازی ذهن، جسم و احساسات
s
پالایش و توانمند سازی ذهن , جسم و احساسات - جسم - ذهن - هیجان - ذهن آگاهی - پاکسازی - توانمند سازی - دکتر محمد عیوضی - نرگس عیوضی - Mind, Body, Emotional, Purification - M.B.E.P - MBEP
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
صفحه اصلي درباره ما خدمات اخبار مقالات تماس با ما
جستجو

حیوانات به ما در پروراندن عشق درونی یاری می‌رسانند
درون هر فرد خدا حضور دارد، بنابراین عشق در وجود همه ما وجود دارد. اما به علت زندگی پر مشغله و فشارهای فراوانی که برای حفظ حیات در این دنیا متحمل می‌شویم، اغلب ما وقت کافی برای بازیابی این عشق را پیدا نمی‌کنیم. در این میان اگرچه برخی قادر هستند که عشق خود را نشان دهند اما هستند افراد بسیاری که به دلیل زندگی پر دغدغه از یاد برده اند که چگونه از این قدرت عشق درونی بهره ببرند.
ما باید به یاد آوریم و به یکدیگر و حیوانات عشق بورزیم. حیوانات مخلوقات ضعیف، کوچک و بی دفاع هستند و به حمایت، کمک و عشق ما نیاز دارند. اگر ما به خوبی حیوانات را شناخته باشیم در می‌یابیم که آنها از نظر روحی درسطح بالایی قرار دارند.
اگر ما به حیوانات عشق بورزیم و از آنها حمایت کنیم، درعوض به شکل های گوناگون ازکمک آنها بهره می‌بریم. البته کمک کردن به حیوانات نه به انتظاردریافت پاداش بلکه به دلیل عشق به مخلوقات کوچک و ناتوان ارزشمند می‌باشد. این شیوه پهلوانان است. برای قهرمان بودن و انجام کارهای بزرگ نیازی نیست که به جنگ و پیکار بروید. کیفیت قهرمان بودن در قلب انسان جای دارد.
اگر از موجودات بی پناه و کوچک حمایت کنیم پس قادریم به سایر مخلوقات خدا نیز عشق بورزیم. چنانچه کسی حیوانات را دوست داشته باشد آن فرد قطعا انسان های دیگر را نیز دوست خواهد داشت. از طریق عشق به حیوانات ما می‌آموزیم که با دنیا در صلح باشیم و چنانچه همه انسانها در این مورد همدل باشند، در دنیا شاهد هیچ جنگی نخواهیم بود.
با عشق ورزیدن به حیوانات، حس شفقت در ما به صورت طبیعی رشد می‌کند. کسی که از حیوان خانگی نگهداری می‌کند قطعا ایجاد چنین تغییری در زندگی را درک کرده است. در لحظه ای که آنها را درآغوش می‌گیرید و یا به آنها نگاه می‌کنید، قلب شما سرشار از عشق شده و به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کنید. با توجه صمیمانه ای که به این مخلوقات می‌کنید، انرژی و هاله عشق در فضای خانه منتشرشده و اعضای خانواده را در بر می‌گیرد و حتی فراتر از آن، این انرژی مثبت به کل هستی پراکنده می‌شود.
زمانیکه هر خانواده ای از عشق لبریز گردد، آنچه شاهد آن خواهیم بود صلح جهانی است. به خوبی می‌دانید این مسئله چقدر اهمیت دارد. وقتی افراد انسانی را می‌بینیم که در هماهنگی و عشق با یکدیگر زندگی می‌کنند، ما نیز شاد می‌شویم. تصور کنید وارد خانه ای می‌شوید که افراد مشغول دعوا و مجادله هستند، ما نیز بلافاصله احساس ناراحتی خواهیم کرد.
بنابراین حیوانات به ما در پرورش دادن عشق درونی یاری می‌رسانند، محیط اطراف ما را تغییر می‌دهند و باعث ایجاد شادی می‌شوند که در نهایت این فضای شاد کل جهان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. تصور کنید همه خانواده ها شاد و سرشار از عشق باشند. قطعا دنیا مکان بهتری خواهد بود. اگر حتی نپذیریم که حیوانات روح بالایی دارند و به ما از جنبه های مختلف سود می‌رسانند، درک این مسئله که آنها در پروراندن حس شفقت و رحم به ما یاری می‌رسانند چندان دشوار نمی‌باشد.
زمانیکه برای مثال کنار یک گربه می‌نشینیم و آن را نوازش می‌کنیم و عشق خود را ابراز می‌داریم، احساس آرامش خیلی زود کل بدن ما را فرا می‌گیرد. در بدن ما موجی ازآرامش و تسکین احساس می‌گردد. هیچ لزومی ندارد که بخواهیم از طریق تله پاتی زبان انها را متوجه شویم و با آنها ارتباط برقرار نماییم. این احساس در بدن فیزیکی ثابت می‌نماید که حضور حیوانات برای ما مفید می‌باشد.
خداوند حیوانات را برای کمک به انسانها خلق کرده است
در انجیل آمده است که خداوند حیوانات را برای کمک به انسانها خلق کرده است. اما نکته قابل توجه آنست که از چه راههایی از کمک آنها بهره می‌بریم. محققان در مطالعات بسیاری به خوبی ثابت کرده اند که کسانیکه حیوانات را دوست می‌دارند و یا ازحیوان خانگی نگهداری می‌کنند، به لحاظ جسمی سالم تر و از نظر روحی شادتر هستند. زمانیکه ما شاد هستیم و این شادی فضای خانه را پر می‌کند، اتفاقات خوب را جذب می‌کنیم. با دیدن هرروزه حیوان خانگی خود، عشق به صورت مداوم در ما پرورش می‌یابد و این عشق، عشق بیشتری را جذب می‌نماید. برای مثال افراد بیشتری شما را دوست خواهند داشت، حیوانات نیز با شما مهربان تر خواهند بود و شما این عشق را به خانه خود منتقل می‌کنید.
در نتیجه با کمک کردن به حیوانات در حقیقت به خودمان خدمت می‌کنیم. ما اغلب می‌اندیشیم که با همیاری با دیگران، تنها آنها سود می‌برند. اما این صحیح نمی‌باشد. فردی که کمک ما را دریافت می‌کند، این عشق و حمایت را با دعا به ما بر می‌گرداند و چه قدر دعا کردن مؤثر می‌باشد و در بهتر و شادتر شدن زندگی ما نقش دارد.
حیوانات نیز برای ما دعا می‌کنند. امواج این کمک قطعا به هستی فرستاده می‌شود همانند زمانی که انسانهای دیگر را مورد حمایت قرار می‌دهیم.
نشان دادن قلب خالص
ما بدون در نظر داشتن منفعت به مخلوقات کوچک و بی پناه خدا یاری رسانیم تا قلب سخاوتمندانه یک پهلوان را پیدا کنیم. قطعا این حمایت باعث پدیدار شدن قلب پاک و خالص در ما می‌شود که بسیار فراتر از ثروت و موقعیت اجتماعی می‌باشد. به این منظور چنانچه قادر به نگهداری و پذیرفتن حیوان خانگی نیستیم می‌توانیم به این موجودات بی پناه غذا داده و یا پناهگاههای نگهداری حیوانات را از نظر مالی حمایت کنیم.

منبع
سخنرانی ارائه شده توسط خانم چینگ هایی بر گرفته از سایت :
www.godsdirectcontact.org.tw/eng/news/192/ms_56.htm
مترجم : دكتر نرگس خرمي
( 2141 بازديد از این مقاله )

تعداد بازديدكنندگان: 1019128

تعداد اخبار: 54
تعداد مقالات: 26


عضویت در خبرنامه:
RSS خبرخوان

مطالب خواندنی
معرفی محصولات فرهنگی
آموزش آشپزی گیاهی
فرم آیوروداPowered by: Erana تمامي حقوق اين سايت متعلق به موسسه نواي طلوع مهر مي باشد
صفحه اصلي| بازخورد | لينك به ما